niedziela, 28 czerwca 2026

Sałatka z roszponki z warzywami i jajkiem

Dzień dobry 🙂 

Uff jak gorąco! W takie dni nie chce się stać przy kuchence. A zjeść coś trzeba. Nawet jeśli nie przez apetyt to przez rozsądek. Myślę więc, że mam pomysł na smakowite a jednocześnie lekkie jedzonko na taki upał. Mega kolorowa sałatka z roszponki, innych kolorowych warzyw i jajek. Lekkie i sycące danie. No i chyba nie muszę nikogo przekonywać, że jest pięknie na talerzu!

Buziaki, udanej niedzieli 😍 




35 g roszponki 

3 jajka ugotowane na twardo 

5 dużych rzodkiewek 

1/2 żółtej papryki 

150 g pomidorków truskawkowych 

1 duży ogórek gruntowy 

Sól pieprz do smaku 

30 g majonezu lekkiego 


Warzywa umyć i osuszyć.

Roszponke porwać w palcach i wrzucić do miski. Pomidorki pokroić na ćwiartki.

Paprykę pokroić w drobną kostkę. Ogórka obrać, rozkroić na pół i wydrążyć gniazda nasienne. Pokroić w drobną kostkę. Rzodkiewkę także pokroić w drobną kostkę.

Jajka obrać i pokroić w małą kostkę. Przełożyć do miski.

Doprawić do smaku solą i pieprzem. Dodać majonez i ostrożnie wymieszać. Wstawić na godzinę do lodówki. Smacznego.









7 komentarzy:

  1. Pyszna! Moje smaki, zestaw warzyw suuuper! No i dzisiaj szykujemy się na rekord w Poznaniu-42 w cieniu. Bożee, może właśnie ta Twoja sałatka jest idealna! Pozdrawiam serdecznie w ten czerwcowy, duszny poranek. Nie śpię już od 3.00:):):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie wypróbuję, ale bez żółtej papryki bo nie lubię tego warzywka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Idealne rozwiązanie na taką pogodę, bo w upalne dni proste i chłodne posiłki sprawdzają się najlepiej. Sałatka wygląda niezwykle apetycznie, a patent z wydrążeniem gniazd nasiennych z ogórka to świetny sposób, aby całość zachowała chrupkość i nie podeszła wodą. Piękny, kolorowy talerz na niedzielne popołudnie, dziękuję za inspirację i również życzę spokojnego, miłego dnia.

    OdpowiedzUsuń
  4. Pyszniutka salatka, no tak trzeba coś jeść u mnie bigos z młodej kapusty w piątek gotowany, wiesz u mnie na blogu nadal poprzedni wpis, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  5. Piękna i na pewno smaczna sałatka :) Ja dzisiaj raczej nie będę nic gotowała. Za gorąco..

    OdpowiedzUsuń
  6. Pyszności Moniu!! Ta sałatka to kwintesencja mojego smaku, bo zawiera wszystko co lubię! A roszponkę to dosłownie kocham :-)))
    Oj lato daje popalić (dosłownie i w przenośni) w tym roku.
    U nas w Walii dziś pierwszy cudownie chłodniejszy dzień, tylko 23 st i rześki wiatr. Jak dla mnie takie może być całe lato.
    Udanego tygodnia!

    OdpowiedzUsuń
  7. Jak ja bym zjadła taką sałatkę... muszę się zainspirować i zrobić coś podobnego :D My dzisiaj żyjemy na kanapkach.. ledwo zipię przez te upały xD
    Serdecznie pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń