Dzień dobry 🙂
Dziś już środa, więc pora się ogarnąć i wrócić do bloga. Jak odrobię się ze zdjęciami to pokażę Wam gdzie byłam. Spróbuję do poniedziałku to ogarnąć. Póki co zapraszam Was na prosty, stosunkowo szybki ( nie licząc czasu tężenia) deserek z truskawkami. To trochę taki przepis w stylu zero waste. Zostało mi trochę ubitej kremówki ( tej po serniko- keksie) ,a wiecie że nie lubię marnować żywności go wykombinowałam takie cóś 😁 serdecznie zapraszam i udanej środy życzę! Trzymajcie się i dbajcie o siebie bo zapowiadający nie lada gorączki w pogodzie 😱
Buziaki 😘
350 g truskawek
5 g żelatyny
150 g skyru
100 g ciastek
2 łyżki cukru
4 łyżki bitej śmietany
4 wafelki do dekoracji - opcjonalnie
4 ciastka do dekoracji - opcjonalnie
Żelatynę zalać łyżka wody, wymieszać i odstawić do namoczenia.
Truskawki pozbawić szypułek, dodać cukier,2 łyżki wody i zagotować. Gotować aż owoce się rozpadną.
Zdjąć z ognia, dodać żelatynę i dokładnie wymieszać. Odstawić do ostygnięcia.
W międzyczasie czasie ciastka przełożyć do woreczka strunowego i rozgnieść przy pomocy wałka ( nie musi być za drobno).
Na dno pucharków wsypać po równo okruchy, lekko wyrównać.
Truskawki połączyć ze skyrem. Wymieszać. Nałożyć na okruchy z ciastek.
Wstawić do lodówki na 2 godziny. Ozdobić bitą śmietaną i ciastkami, smacznego.






Uwielbiam takie deserki :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ciepło! Miłej środy🌸
Angelika
Pyszności takie deserki ❤️
OdpowiedzUsuńIdealny deser do kawy czy do poczęstowania gości ;) Dzięki za inspirację Moniu! :D
OdpowiedzUsuńWspaniały pomysł na wykorzystanie resztek, bo desery w duchu zero waste mają najwięcej uroku i smaku. Połączenie lekkiego skyru ze słodyczą truskawek i chrupkością ciastek to idealny, odświeżąjący wybór na nadchodzące upały. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia i opowieść o Twojej wyprawie, a tymczasem życzę spokojnego i udanego powrotu do blogowania.
OdpowiedzUsuńW sam raz na ten czas! Ściskam Cię ciepło 😘
OdpowiedzUsuńtruskawki zawsze i wszędzie!
OdpowiedzUsuńSiostra przyjeżdża i chciałabym zrobić jakiś deser truskawkowy.
OdpowiedzUsuńTen byłby idealny :)
Ten deser na pewno smakuje cudownie na dodatek wygląda oszałamiająco. Taki uroczy! Ja uwielbiam wszystko co truskawkowe. Idealny pomysł na wykorzystanie tego co już mamy. Uwielbiam twoje inspiracje ❤️ życzę udanego weekendu. Weekendu najlepiej w cieniu 👍😁
OdpowiedzUsuńRewelacyjny deserek. Idealny na obecne upały.
OdpowiedzUsuńTak to ślicznie wygląda, jak w jakimś wypasionym magazynie kulinarnym :-)
OdpowiedzUsuń