środa, 24 czerwca 2026

Truskawkowy deserek 30 minutowy

Dzień dobry 🙂 

Dziś już środa, więc pora się ogarnąć i wrócić do bloga. Jak odrobię się ze zdjęciami to pokażę Wam gdzie byłam. Spróbuję do poniedziałku to ogarnąć. Póki co zapraszam Was na prosty, stosunkowo szybki ( nie licząc czasu tężenia) deserek z truskawkami. To trochę taki przepis w stylu zero waste. Zostało mi trochę ubitej kremówki ( tej po serniko- keksie) ,a wiecie że nie lubię marnować żywności go wykombinowałam takie cóś 😁 serdecznie zapraszam i udanej środy życzę! Trzymajcie się i dbajcie o siebie bo zapowiadający nie lada gorączki w pogodzie 😱

Buziaki 😘 




350 g truskawek 

5 g żelatyny 

150 g skyru 

100 g ciastek 

2 łyżki cukru 

4 łyżki bitej śmietany 

4 wafelki do dekoracji - opcjonalnie 

4 ciastka do dekoracji - opcjonalnie 


Żelatynę zalać łyżka wody, wymieszać i odstawić do namoczenia.

Truskawki pozbawić szypułek, dodać cukier,2 łyżki wody i zagotować. Gotować aż owoce się rozpadną. 

Zdjąć z ognia, dodać żelatynę i dokładnie wymieszać. Odstawić do ostygnięcia.

W międzyczasie czasie ciastka przełożyć do woreczka strunowego i rozgnieść przy pomocy wałka ( nie musi być za drobno).

Na dno pucharków wsypać po równo okruchy, lekko wyrównać.

Truskawki połączyć ze skyrem. Wymieszać. Nałożyć na okruchy z ciastek. 

Wstawić do lodówki na 2 godziny. Ozdobić bitą śmietaną i ciastkami, smacznego.








10 komentarzy:

  1. Uwielbiam takie deserki :D
    Pozdrawiam ciepło! Miłej środy🌸
    Angelika

    OdpowiedzUsuń
  2. Idealny deser do kawy czy do poczęstowania gości ;) Dzięki za inspirację Moniu! :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniały pomysł na wykorzystanie resztek, bo desery w duchu zero waste mają najwięcej uroku i smaku. Połączenie lekkiego skyru ze słodyczą truskawek i chrupkością ciastek to idealny, odświeżąjący wybór na nadchodzące upały. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia i opowieść o Twojej wyprawie, a tymczasem życzę spokojnego i udanego powrotu do blogowania.

    OdpowiedzUsuń
  4. W sam raz na ten czas! Ściskam Cię ciepło 😘

    OdpowiedzUsuń
  5. truskawki zawsze i wszędzie!

    OdpowiedzUsuń
  6. Siostra przyjeżdża i chciałabym zrobić jakiś deser truskawkowy.
    Ten byłby idealny :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ten deser na pewno smakuje cudownie na dodatek wygląda oszałamiająco. Taki uroczy! Ja uwielbiam wszystko co truskawkowe. Idealny pomysł na wykorzystanie tego co już mamy. Uwielbiam twoje inspiracje ❤️ życzę udanego weekendu. Weekendu najlepiej w cieniu 👍😁

    OdpowiedzUsuń
  8. Rewelacyjny deserek. Idealny na obecne upały.

    OdpowiedzUsuń
  9. Tak to ślicznie wygląda, jak w jakimś wypasionym magazynie kulinarnym :-)

    OdpowiedzUsuń